Drew Barrymore

11. září 2009 v 18:32 | Majka |  Charlies Angels
Biografie
Dědic Hollywodské dynastie, dětská hvězda, vyléčená alkoholička a náctiletá sexbomba. Drew Barrymore patří mezi ty, kteří si vzestupů a pádů zažily také mnoho. Vnučka Johna Barrymora a praneteř Ethel Barrymore a Lionela Barrymora se narodila ve městě Culver v Kalifornii 22. února 1975. Neztrácela moc času - už v 9-ti měsících natáčela reklamy a ve dvou letech dokonce hrála v televizním filmu SUDDENLY LOVE. O dva roky později se objevila jako dcera Williama Hurta ve filmu ALTERED STATES (1980). V pokročilém věku 7 let se z Drew stala opravdová filmová celebrita - díky Stevenu Spielbergovi, který ji obsadil do role andělsky roztomilé Gertie v E.T. MIMOZEMŠŤANOVI. Obrovský úspěch tohoto filmu zajistil, že se Drew vryla do paměti milionů diváků. Po následujících dvou filmech z roku 1984 - IRRECONCILABLE DIFFERENCES a FIRESTARTER - se Drew vrhla na dráhu drog, alkoholu a nekonečných večírků.

Přihlížející se na tohle nemohli dívat a začali Barrymorovou odepisovat jako jednu z pohasínajících dětských hvězd, když jí ještě nebylo ani 13. Udělala řadu filmů, ze kterých většina pouze upevnila tuto ošlivou image. Uprostřed dospívání se zapsala na léčení a napsala autobiografii "Little Girl Lost", která nabídla podrobný popis její zkušeností s drogami a alkoholem.

Na počátku 90. let nastala další fáze její kariéry, když se proslavila jakožto herečka v seriálu o upírech. Po této zkušenosti se obrátila v roli POISON IVY (1992), rok poté se objevila v televizním filmu AMY FISHER STORY a v roce 1995 v BATMAN NAVŽDY. Oba tyto filmy však způsobily na tvářích diváků jen ušklíbnutí. Její filmové "skotačení" a štěstí se však brzy obrátilo proti ní, když se zjistilo, že pózovala nahá se svým ex-přítelem na přední stranu jednoho magazínu. Nakonec pózovala i pro Playboy (1995). Překvapivě se její vzhled efektivně změnil z "flundry" na rozkošné neviňátko - s krátkou, ale nezapomenutelnou roli v hororu Wes Cravena VŘÍSKOT, který ji zavedl až k filmu VŠICHNI ŘÍKAJÍ: MILUJI TĚ od Woodyho Allena. V tu chvíli dostala její kariéra adrenalinovou kulku do srdce. Začala měnit svou nepovedenou minulost v krásnou budoucnost. Její prvotřídní role "skutečné" popelky ve VĚČNÉM PŘÍBĚHU (1998) byl dobrý příklad.

V NEPOLÍBENÉ si zahrála reportérku, která dostane za úkol udělat reportáž na střední škole. I když byl film jen žánrovým klišé a dostalo se mu pouze průměrných hodnocení, pro Drewinu kariéru to byla hotová bomba. Nakonec přišel rok 2000 a s ním i CHARLIEHO ANDÍLCI, ve kterých se objevila po boku Lucy Liu a Cameron Diaz. Andílci byli veilce úspěšní a proto režisér McG moc dlouho neváhal a přihrnul na nás pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama